"Не можу стверджувати, що досягла всіх своїх цілей": Ольга Харлан підсумувала результати Олімпійських ігор у Парижі.

Сподівання залишалися помірними: уявляла, але не наважувалася.

Українська спортсменка вирушила до Парижа як беззаперечна лідерка національної збірної з фехтування. Це не дивно, враховуючи вражаючий шлях Ольги Харлан у спорті. Вона здобула золоту медаль на Олімпіаді в Пекіні 2008 року та стала срібною призеркою командних змагань у Ріо 2016. Проте про можливий успіх у Парижі вона не хотіла навіть думати, можливо, щоб не наврочити.

"Я навіть не уявляла, що вдасться вибороти дві медалі на Олімпійських іграх у Парижі. Я просто виконувала свої обов'язки. Звичайно, у мене була мрія про це, але я не очікувала, що все складеться саме так," - поділилася Ольга.

Фото: EPA/UPG Ольга Харлан (ліворуч) й інші члени жіночої збірної України з фехтування радіють перемозі у фіналі Олімпійських ігор-2024.

На спортсменку значний вплив справив невдалий виступ на токійських Олімпійських іграх, де вона зазнала поразки на етапі індивідуальних змагань. Це змусило Харлан серйозно задуматися про завершення кар'єри. Проте, після певного часу відпочинку, вона вирішила продовжити виступи на високому рівні, хоча тягар минулої невдачі все ще залишався. Ольга зазначила, що під час змагань у Парижі її метою було зосередитися на власних поєдинках. На щастя, така стратегія виявилася успішною.

"Моя мета під час змагань - зберігати ментальну рівновагу та не дозволяти емоціям впливати на свої дії. Під час фіналу командного турніру я лише частково спостерігала за поєдинками дівчат, адже знала, що це може зашкодити моєму настрою. Я займалася розминкою та продумувала стратегію свого бою", - поділилася Харлан.

Не здобула всього, але сумнівається, чи продовжить далі.

Ольга насправді стала рятівницею нашої команди в останньому матчі фіналу, зумівши наздогнати суперниць, відставши на 3 уколи. Українські спортсменки завоювали золоті медалі, а Харлан здобула свою шосту олімпійську нагороду, що є її особистим рекордом. Цей досягнення дозволило їй випередити плавчиню Яну Клочкову, яка має в своєму активі 5 медалей. Незважаючи на це значне досягнення, Харлан все ще відчуває, що не повністю задоволена своїм спортивним шляхом.

Фото: EPA/UPG Ольга Харлан (праворуч) у фіналі змагань з командного фехтування на Олімпіаді-2024.

"Я не можу сказати, що досягла усього, чого хотіла. У мене є шість олімпійських медалей. На правду, я не їхала до Парижа ставити рекорди. Усього не досягла, тому побачимо, як буде далі", - розповіла вона.

З трибун цього історичного заходу спостерігав президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт. Він є колишнім наставником збірної України з фехтування, яка здобула золоті медалі на Олімпійських іграх у Пекіні 2008 року. Цікаво, що в той час команду також підтримувала Харлан.

"Ми не говорили після фіналу - обіймалися і плакали. Після бронзової нагороди я сказала йому, що це щось неймовірне, а після шостої нагороди слова були зайвими", - поділилася фехтувальниця.

Збірна залишила позитивне враження: найголовніше — це те, що у Парижі пролунав український гімн.

В результаті Ольга Харлан поповнила скарбницю збірної України бронзовою та золотою медалями. Таким чином, національна команда тепер має в своєму доробку 12 медалей, з яких три є золотими.

Зображення: EPA/UPG Золоті призерки Аліна Комащук, Олена Кравацька, Ольга Харлан та Юлія Бакастова на церемонії вручення нагород учасникам.

"Я вважаю, що наша збірна продемонструвала прекрасний результат, адже змогла завоювати більше медалей ніж у Токіо й Ріо, умовах, коли в Україні триває повномасштабна війна проти Росії. Наш гімн лунав тричі, а це - головне", - підсумувала Ольга Харлан.

Естафету збірної України перейняла паралімпійська команда. Наші параатлети здобули 82 медалі на Іграх у Парижі. Детально про виступ нашої паралімпійської збірної - на LB.ua уже зовсім скоро.

Related posts