Монако проти Барселони: Огляд та прогноз на гру Ліги чемпіонів 19 вересня 2024 року.
Football.ua підготував огляд матчу основної стадії Ліги чемпіонів, що відбудеться 19 вересня о 22:00.
У стартовому матчі групового етапу Ліги чемпіонів зустрінуться французький клуб Монако та іспанська команда Барселона з Каталонії.
Четвер, 19 вересня, 22:00, стадіон Луї II, Монако. Арбітр зустрічі -- Аллард Ліндгут (Нідерланди). Пряма трансляція на медіасервісі MEGOGO
В останні роки каталонська Барселона перебувала в незвичному для неї стані тривоги перед матчами Ліги чемпіонів УЄФА. Адже в двох із трьох попередніх сезонів команда не змогла вийти з групи, а лише в минулому сезоні під керівництвом Хаві їй вдалося дійти до чвертьфіналу, де вона знову поступилася французькому Парі Сен-Жермен.
Цього разу не лише формат фінальної стадії головного клубного змагання Європи зазнав змін, але й на посаді головного тренера команди "блауграна" відбулася ротація. Під керівництвом Ганса-Дітера Фліка команда має намір досягти максимальних висот.
Проте, навіть на стартовій стадії у іспанського клубу можуть виникнути труднощі, адже вже перший виїзний поєдинок проти французького Монако обіцяє бути складним. "Монегаски" не брали участі у фінальних етапах Ліги чемпіонів протягом п’яти сезонів, але після другого місця в попередньому розіграші Ліги 1 вони нарешті повертаються до числа найкращих команд Європи. І хто б міг уявити в серпні, що останній суперник французької команди в серії підготовчих матчів стане першим опонентом у новому сезоні Ліги чемпіонів (3:0 у Кубку Гампера).
Компанія Favbet вважає, що команда Барселона є головним претендентом на перемогу в цій зустрічі. Коефіцієнт на виграш команди Ганса Дітера-Фліка становить 1.80. Нічийний результат оцінюється в 4.15, а шанси на успіх Монако – 4.25.
Монако під орудою Аді Гюттера розпочав сезон загалом успішно. Суперники в "монегасків" були доволі неоднорідними, і наприклад той-таки Ланс вони подолати так і не змогли (1:1). Натомість виграли в Сент-Етьєна (1:0), Ліона (2:0) та Осера (3:0), і ця "суха" серія змушує суперників пильно приглядатись до захисту "червоно-білих".
І не дивно, бо саме на цю ланку й припала найбільша кількість трансферів цього літа. Крістіан Мавісса з Тулузи, Тіло Керер із Вест Гема та Джордан Тезе із ПСВ поповнили склад Монако, і це ми ще не згадуємо про підписання Еліота Матазо з Антверпена та Ламіне Камара з Меца до півзахисту й придбання Жоржа Іленіхени з того-таки бельгійського колективу. За рік роботи в клубі Гюттер побачив, де можуть бути прогалини, набагато прискіпливіше, аніж до цього робили його попередники.
На фоні фінансових викликів, з якими стикається Барселона, порівняння з Монако виглядає досить контрастно, адже перша лише може мріяти про стабільну трансферну стратегію. Однак, із приходом Ганса-Дітера Фліка в клуб, з'явилося враження, що його команда раптово почала діяти більш усвідомлено і обдумано, позбувшись імпульсивних рішень. Коли виникла потреба в креативному півзахиснику, вони підписали Дані Ольмо; коли стало ясно, що необхідно розширити ротацію, повернули орендованих футболістів, надавши їм можливість проявити себе. І, звичайно, Ла Масія залишається важливим джерелом талантів, а енергія Фліка у роботі з молодими гравцями свідчить про його попередній досвід у Баварії.
Зараз є можливість оцінити результати Барселони на початку нового сезону та порівняти їх із виступами команди під керівництвом Хаві. Варто зазначити, що говорити про рівень футболу в даному контексті, м'яко кажучи, не зовсім доречно, адже попередній тренер залишив по собі неоднозначний спадок. П’ять перемог на старті змагань із загальним рахунком 17:4, включаючи матчі проти Атлетіка та нещодавнє дербі з Жироною, свідчать про впевненість команди. У такому виконанні до гравців не виникає жодних запитань.
Окрім кадрових проблем, що, безумовно, є важливими, співпраця з Фліком передбачає значне навантаження. Коли на поле виходять молоді гравці, уникнути випадкових травм стає практично неможливо. Марк Берналь вибув на тривалий термін, Гаві ще не відновився, як і Фермін та Френкі де Йонг. На додачу, Ольмо змушений був достроково залишити поле в матчі проти Жирони. Це лише частина ситуації в центрі поля, адже ще є травми Араухо, який і так пропустив би цю гру через вилучення в попередньому матчі, а також Крістенсена, чий повернення очікується не раніше наступного року.
Календар для Барси при цьому м'якішим не стане, бо незабаром будуть ігри, зокрема, у Лізі чемпіонів проти Янг Бойз (удома), Баварії (д), Црвени Звезди (у гостях), Бреста (д), Боруссії Дортмунд (г), Бенфіки (г) та Аталанти (д), і все це, очевидно, на тлі обов'язкової боротьби на внутрішній арені, а там ще й Суперкубок Іспанії взимку підтягнеться.
У Монако все виглядає більш рівномірно, бо після прийдешнього складного матчу в Лізі чемпіонів будуть Динамо Загреб (г), Црвена Звезда (д), Болонья (г), Бенфіка (д), Арсенал (г), Астон Вілла (д) та Інтер (г). І якщо команда Гюттера щось хоче отримати віл цього сезону в єврокубках, то їй варто подумати про залікові бали вже восени.
Монако: Кен -- Вандерсон, Керер, Салісу, Кайо Енріке -- Закарія, Камара -- Акліуш, Мінамино, Бен Сегір -- Емболо.
Барселона: тер Штеген -- Кунде, Кубарсі, І. Мартінес, Бальде -- Касадо, Педрі -- Ямал, Рафінья, Ферран Торрес -- Левандовські.
Не примкнуть к игре: Маєцькі (травма коліна) -- Араухо (дисквалификация), Гаві (травма колена), де Йонг (ушиб голеностопа), Крістенсен (травма ахиллова сухожилия), Берналь (травма колена).
На розгляді: Камара (голова) — Фаті (стопа), Фермін (задня частина стегна), Ольмо (задня частина стегна).
Аді Гюттер, наставник футбольного клубу Монако:
"Захищатись проти Барселони нелегко, ми повинні робити це як команда і рухатись в одному напрямку. Команда повинна бути дуже сміливою і викладати всі сили".
Ганс-Дітер Флік, головний наставник ФК Барселона: