Ігор Цвєтов: історія тріумфу на Паралімпіаді-2024 та його ставлення до російських спортсменів - 24 канал Спорт

У Парижі продовжуються літні Паралімпійські ігри-2024. Скарбничка України вже поповнилась 35 медалями, п'ять із яких є найвищого ґатунку.

2 вересня Ігор Цвєтов подарував Україні одну із золотих паралімпійських медалей. 24 Канал розповідає про видатного спортсмена, який вже тричі ставав чемпіоном Паралімпійських ігор, та став справжнім кошмаром для своїх конкурентів у бігових дисциплінах легкої атлетики.

Ознайомтеся також з матеріалом: "Вони знають своє місце": український паралімпієць Цвєтов відмовився від спільного фото з росіянами.

Ігор Цвєтов, 30-річний параатлет із Миколаєва, тренується у Миколаївському регіональному центрі з фізичної культури і спорту для осіб з інвалідністю "Інваспорт". Його спеціалізація — біг на дистанціях 100 та 200 метрів.

У 2016 році Ігор Цвєтов вперше виступив на Паралімпійських іграх у бразильському Ріо-де-Жанейро серед спортсменів з церебральним паралічем. Його дебют на цьому престижному змаганні став справжнім тріумфом в умовах жорсткої конкуренції.

Перша Паралімпіада-2016 для Цвєтова / Світлина з інстаграму Ігоря

9 вересня 2016 року Ігор Цвєтов здобув золоту медаль у бігу на 100 метрів у класі T35. Українець не лише виграв змагання, але й встановив новий світовий рекорд. Цвєтов перевершив попереднє досягнення китайського спортсмена Сен Янга, яке трималося з Паралімпійських ігор у Пекіні 2008 року. Новий рекорд Ігоря склав 12,22 секунди.

Уже в забігу на 200 метрів український параатлет здобув подвійне "золото". І знову встановив рекорд - 25,11 секунди.

Таким чином, Ігор Цвєтов зробив блискучий дебют на Паралімпійських іграх, завоювавши дві золоті медалі та здобувши світове визнання!

Цікаво! На Паралімпіаді-2016 у Бразилії українська збірна здобула 117 нагород - 41 золоту, 37 срібних та 39 бронзових. Із них 19 медалей було у легкій атлетиці.

Додамо, що саме після переможної Паралімпіади-2016 Ігор Цвєтов був нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня.

Через три роки Цвєтов показав скандальним суперникам із Росії, де їх місце. Сталось це вже на чемпіонаті світу-2019. Українець здобув дві перемоги у забігах на 100 та 200 метрів (клас T35). Земля у Дубаї стала щасливою для Ігоря.

На 200-метровій дистанції миколаївець першим перетнув фінішну межу, встановивши при цьому новий світовий рекорд — 23,04 секунди.

У змаганні на дистанції 100 метрів Цвєтов знову здобув перемогу та перевершив світовий рекорд з часом 11,77 секунди. Варто зазначити, що у фінал Ігор він пройшов з найкращим результатом та оновив паралімпійський рекорд, який встановив у Ріо з результатом 12,19 секунди.

Цікаво, що знову за його спинами зупинились представники ворожої країни Артьом Калашян та Дмітрій Сафронов.

На завершення літа 2020 року Ігор Цвєтов був вшанований іменною зіркою на "Площі зірок" у Києві, розташованій біля входу до ТРЦ "Гулівер". У той же день українському параатлетові присудили медаль ІІ ступеня "За мир та стабільність" від ОБСЄ.

Зірка Цвєтової на київській "Площі зірок" / Світлина з Instagram спортсмена

Паралімпіада-2020, як і Олімпіада-2020, була відтермінована на рік через пандемію коронавірусу. Попри це Україна знову довела усім, чому її називають однією із найсильніших збірних на Паралімпійських іграх. 98 нагород здобув українські паралімпійці у Токіо. Із них 24 нагороди були найвищого ґатунку, ще було завойовано 47 срібних та 27 бронзових. Це менше, аніж у Ріо, але теж дуже потужний результат.

Серед них 24 нагороди здобуто на змаганнях з легкої атлетики. І знову Ігор Цвєтов продемонстрував свій високий рівень. Цього разу українець поповнив скарбницю України двома срібними медалями у бігу на дистанції 100 та 200 метрів.

На дистанції 100 метрів у класі T35 українець поступився лише представнику Паралімпійського комітету Росії Дмитрію Сафронову. Третім фінішував теж легкоатлет ПКР Артьом Калашян. Цвєтов перетнув фінішну лінію із найкращим особистим результатом - 11.47.

На церемонії нагородження Ігор Цвєтов висловив свою позицію щодо суперників із країни-агресора. Український спортсмен отримав срібну медаль на подіумі, але відмовився фотографуватися разом із росіянами. Такий вчинок Цвєтова викликав обурення у російської сторони, а бронзовий призер із Росії, Калашян, охарактеризував поведінку Цвєтова як "негарну".

Цвєтов відмовився від фото з росіянами на Паралімпіаді-2020 / Скриншот із трансляції

Після цього Ігор у своїх соціальних мережах роз'яснив причини свого ігнорування росіян. Крім того, параатлет вибачився перед українськими вболівальниками за те, що не зміг здолати російського опонента.

Хтось вбачає в цьому неповагу до конкурентів. А хтось вбачає повагу до України. Кожному своє... З Україною в серці,

- зазначив український паралімпієць.

2 вересня Ігор Цвєтов взяв участь у своєму першому із двох забігів на Паралімпіаді у Парижі. Українець приїхав у столицю Франції у відмінній формі та виграв у фіналі 100-метрівки (клас T35). Цвєтов залишив за своєю спиною двох "нейтральних" росіян та принципових суперників - Калашяна (11,70) та Сафронова (11,79). Фінальний час українця 11,43 секунди.

Було неймовірно насолоджуватися виразами пригніченості на обличчях росіян, коли на найвищій сходинці п'єдесталу стояв українець Цвєтов, виконуючи гімн України на повний голос.

"Золото" Цвєтова на Паралімпіаді-2024 / Скриншот із трансляції

Гімн України на Паралімпійських іграх 2024 / Знімок з ефіру

Після цього росіянин Калашян опинився в глухому куті: він то сходив з подіуму, то знову повертався. Тим часом його співвітчизник Сафронов без сорому демонстрував нагороду перед камерами.

Ігор Цвєтов навіть не планував робити спільне фото з опонентами та першим залишив п'єдестал. Український спортсмен знову продемонстрував "нейтральним", що їх місце позаду!

У соціальних мережах Ігоря Цвєтова можна знайти багато фотографій з його коханою Людмилою.

Ігор Цвєтов разом зі своєю коханою / Фото з Instagram паратлета

7 березня спортсмен поділився світлиною із власної розписки.

Цвєтов та його кохана / Фото з інстаграму Ігоря

Попереду у Ігоря Цвєтова ще один забіг на Паралімпійських іграх-2024.

Related posts