Чи покращується гра? В чому причина невдачі "Динамо" в третьому матчі Ліги Європи: тактичний аналіз поєдинку з "Ромою".

Київське "Динамо" зазнало третьої поспіль поразки в Лізі Європи. Незважаючи на наявність моментів, певне домінування в матчі з "Ромою" та вихід основного складу, римська команда задовольнилася єдиним голом, забитим з пенальті, і зберегла комфортний рахунок протягом всієї гри. OBOZ.UA аналізує одну з найкращих вистав українців у Лізі Європи та намагається з’ясувати, чому команда не може здобути забиті м'ячі та перемоги.

Початковий набір:

"Рома": Свілар, Челік, Н'Діка, Ермосо, Залевський, Коне, ле Фе, Пізіллі, Анхеліньйо, Бальданці, Довбик.

"Динамо": Нещерет, Біловар, Попов, Михавко, Тимчик, Михайленко, Андрієвський, Рубчинський, Вівчаренко, Волошин, Герреро.

Перший тайм. План на гру (знову) ламає персональна помилка

Очікувано, матч розпочався під італійськими знаменами. Оновлена команда "Рома" постійно тиснула на суперника, застосовуючи пресинг і змінюючи фланги в кожній атаці. Ширина гри забезпечувалася завдяки високим позиціям латералів, які створювали додаткові можливості для передач, розтягуючи компактні формації "Динамо". Щодо наших дій, то тільки на 12-й хвилині ми змогли утримувати м'яч на половині суперника більше 5 секунд, і навіть тоді довелося повертати передачу назад для збереження м'яча. Римляни захищалися за лініями, що дозволяло їм контролювати простір у своїх зонах, і для проходження такої схеми потрібно було більше, ніж просто бажання.

Багато уваги було зосереджено на особистій дуелі між Поповим та Довбиком: потужні, спритні та агресивні українські футболісти часто стикалися під час виносів, і на початку саме центрбек мав перевагу. Проте згодом, в міру розвитку гри, атака супротивників почала домінувати. Артем не повертався на свою половину поля, а "Рома" захищалася вдесятьох. Він не втомлювався від спринтів, а просто чекав на передачі — в будь-якому сприятливому моменті Залевські та ле Фе моментально відправляли м'яч до форварда. Пенальті, призначене у ворота "Динамо" за випадкове захоплення шорт, стало кульмінацією проблем в обороні динамівців. Не дивно, що найкращий бомбардир клубу без зусиль переграв голкіпера, направивши м’яч у протилежні кути.

Перед пропущеним голом та після нього кияни активно намагалися заволодіти м'ячем, використовуючи «вибивання» від Нещерета, Михавка чи Попова, але їм вдалося створити лише три вдалі нагоди. Паси низом також не проходили через зусилля Ермосо та ле Фе, і лише контрпресинг міг принести деякі результати. У середині тайму "Динамо" отримало свій шанс: "Рома" занадто рано пішла вперед, і ле Фе не помітив Волошина, який опинився за його спиною. Нападник в один дотик відібрав м'яч і віддав його Герреро, котрий закинув передачу на Тимчика в відкриту зону, що призвело до удару. Це була одна з найяскравіших комбінаційних атак "біло-синіх" на початку ЛЄ, якій не вистачило всього кількох сантиметрів до голу.

У першій половині зустрічі "Динамо" виглядало досить пристойно, демонструючи свою силу як рівноправний суперник. Команда створила кілька небезпечних моментів, відчуваючи тиск з боку господарів, які не могли легко пробити до нашого штрафного майданчика. Центральна лінія активно перехоплювала передачі, завдяки чому вдалося зменшити кількість небезпечних атак. Відзначилися моменти від Тимчика та Герреро, коли Свілар блискуче зреагував на потужний удар в упор. Наприкінці тайму, незважаючи на кілька невдалих моментів, Волошин все ж зумів пробити ворота, але його гол був скасований через офсайт. Хоча були й деякі прорахунки, більшість з них вдалося усунути. Команда Шовковського подолала труднощі, тепер потрібно було знайти підхід до "вовків".

Другий тайм. "Динамо" не вистачає імпульсу для агресивних атак

Після перерви гра наче почалася заново: "Рома" знову і знову атакувала ворота динамівців, створюючи серйозний тиск. Біло-сині непогано закривали свої зони, але постійні штурми воріт ставали можливими через втрати Герреро або Волошина при переході центральної лінії. Проблеми також виникли в дуелі Попова з Довбиком: нападник дедалі легше втікав від захисника і сміливо загрожував воротам Нещерета. Тренер Юрич, здавалося, хвилювався, що Артем може проявляти надмірну поблажливість до української команди і не реалізовує важливі моменти, тому вирішив замінити Довбика на Шомуродова.

Українці намагалися розвивати свої атаки лівим флангом, через зони Рубчинського та Вівчаренка. На центральну зону годі було сподіватися, бо там тримали все під контролем Пізілі та Коне. Натомість "Рома" свої паси на просування робила ігноруючи центр, переважно через Челіка, який перекопав свою бровку від карного до карного. Хитка перевага в лише один м'яч була відчутною постійним володінням із боку господарів, значну кількість кутових і постійну присутність суперника в останній третині поля. Коли вийшли Пеллегріні та Дібала, "Динамо" відмовилося від виходу вперед, а за останні 10 хвилин вовки згавили три 100% моменти.

Протистояти такій динамічній "Ромі" було вкрай важко. За лічені секунди м'яч міг опинитися в ногах Анхеліньо, Залевського, Бальданці або Пізілі, супроводжуючи різкими переходами з одного флангу на інший. Гравці з Києва просто не встигали адаптуватися до таких швидких змін, і в один момент центрбеки почали приділяти увагу своїм одноклубникам, забуваючи про нападників римлян. Щоб відійти від власних воріт, Шовковський вирішує діяти на випередження – на поле виходять Шапаренко, Ванат, Бражко та Кабаєв.

Підсумок першого тайму такий, що навіть з появою нових гравців не вдалося створити дійсно небезпечні моменти. Динамівці продовжували атакувати через лівий фланг, але їм не вистачало ані швидкості, ані точності. М'яч або йшов повз ворота, або перехоплювався Ермосо та Коне. Навіть з виходом Шапаренка на поле зв’язок між захистом та атакою так і не встановився. Хоча окремі гравці можуть бути корисними, знову доводиться переконуватися, що на полі потрібна командна гра, а не просто набір індивідуальних талантів.

1:0 - "Динамо" зазнає третьої поспіль поразки у Лізі Європи. Українська команда впевнено займає 30-те місце в загальному заліку. Хоча є спроби нав'язати боротьбу та показати індивідуальні здібності, усі ці зусилля виявляються неефективними або зникають перед впевненими захисниками суперника. "Рома" провела матч без пропущених голів, а яскраві моменти гри можна перерахувати на пальцях однієї руки. У киян же немає навіть цих епізодів, не кажучи вже про забиті голи чи очки в таблиці. Ситуація виглядає вкрай невтішно, і єврокубкова перспектива оповита густими хмарами.

Related posts